جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه یا همان پروتز سینه یکی از موفق ترین عمل های جراحی زیبایی است. این عمل تحت عنوان ایمپلنت سینه نیز نامیده می شود. جراحی زیبایی سینه، تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس  دارد که با پیشرفت فناوری، انواع با کیفیت تر این عمل در جهان رواج پیدا می کند.

جراحی فرم دهی سینه ( ماستوپکسی ) می‌تواند ظاهر سینه‌های شل شده و آویزان را که ممکن است ارثی و یا نتیجه بارداری، شیر دهی، کاهش وزن و پیری باشد، بهبود ببخشد. هدف از این جراحی، انتقال بافت سینه به بالا و سفت کردن فرم آن است. در این روش، بافت سینه (به جز پوست) اضافه و یا کم نمی‌شود . بنابراین اندازه سینه ثابت باقی می‌ماند. پاپیلا نیز به سمت بالا حرکت می‌کند و ممکن است طی عمل فرم دهی، کاهش یابد. روش‌های مختلفی برای فرم‌دهی سینه وجود دارد. نوع روش کوچک کردن سینه ، شکل و محل شل‌شدگی سینه تعیین می‌شود.

جراحی زیبایی سینه در افراد زیادی می تواند موجب اعتماد به نفس و روحیه بالا شود و افراد از زندگی خود لذت ببرند .سینه خانم ها به علت اینکه از بافت چربی تشکیل شده عمدتا خانم ها از آن رضایت ندارند و همچنین گروهی از خانم ها هستند که سینه بزرگ عامل عذاب آن هاست و از این موضوع رنج می برند اگرچه امروزه بزرگ کردن سینه ها بسیار رایج شده و افراد تمایل زیادی به این کار دارند .

جراحی زیبایی سینه

۱- بزرگ کردن سینه ( پروتز سینه )
۲- کوچک کردن سینه
۳- بازسازی سینه

امروزه افراد زیادی به خصوص خانم ها به جراحی زیبایی سینه روی می آورند . گروهی از خانم ها هستند که به علت سینه های بزرگ و نافرم و یا سینه های خیلی کوچک که متناسب با اندام آن ها نمی باشد و دسته دیگر که دچار سرطان سینه شده اند و در نهایت به بازسازی سینه نیاز دارند اقدام به جراحی زیبایی سینه می کنند.

بزرگ کردن سینه (پروتز سینه) در جراحی زیبایی سینه


جراحی بزرگ کردن سینه و یا همان پروتز سینه با بیهوشی عمومی صورت می پذیرد و مدت عمل یک ساعت می باشد و داشتن همراه الزامی می باشد .سه روز پس از عمل جراحی زیبایی سینه می توانید به کار خود ادامه دهید .قبل از عمل اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما پزشک خود را مطلع کنید . این عمل دردناک نمی باشد و روی شیردهی شما تاثیری نخواهد گذاشت .
برش جراحی خطی به طول پنج سانتی متر می باشد که در زیر چین زیر سینه می باشد و پروتز از همان قسمت جایگذاری می شود . در بعضی از افراد پروتز از طریق دور هاله سینه جایگذاری می گردد .
قبل از جراحی زیبایی سینه فتوگرافی لازم است .

کوچک کردن سینه در جراحی زیبایی سینه


عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی نیز همانند عمل بزرگ کردن سینه می باشد با این تفاوت که مدت زمان عمل دو ساعت می باشد .
در این عمل که برش جراحی که یک برش از دور هاله قهوه ای و دیگری یک برش عمودی تا چین زیر سینه می باشد .در عمل ماموپلاستی ممکن است سینه ها صد در صد تقارن نداشته باشند و اندازه واقعی سینه ها بعد از گذشت شش ماه مشخص می شود .از داروهای آنتی اسکار استفاده کنید .

بازسازی سینه با جراحی زیبایی سینه


یکی از شایعترین سرطان ها سرطان سینه در بین خانم ها می باشد .امرزه می توان سرطان سینه را تشخیص داد و آن را کنترل کرد در زیر راه های بازسازی سینه را توضیح خواهیم داد .

برای بازسازی سینه می توان بوسیله پروتز و یا با نسوج سایر قسمت های بدن و یا ترکیب این دو جراحی زیبایی سینه انجام داد و سینه را بازسازی کرد .افرادی که پوست کافی دارند می توان در همان مرحله اول پروتز گذاری را انجام داد و شش ماه بعد نوک سینه را ترمیم کرد و اگر پوست سینه به اندازه کافی وجود نداشته باشد یک گشاد کننده استفاده می شود و سپس پروتز گذاری و در نهایت نوک سینه بازسازی می شود .
خانم هایی که پوست سینه آن ها خشک شده در اثر رادیوتراپی می توان از نسوج قسمت های دیگر بدن استفاده کرد .خانم هایی که سرطان آن ها درمان شده توصیه می شود عمل بازسازی سینه را جهت زیبایی و افزایش اعتماد به نفس انجام دهند .

دستورات مراقبت بعد از جراحی سینه


 این توضیحات در خصوص عمل جراحی شما داده شده می شود . لطفا در خصوص مراقبت ها و توصیه های لازم پس از عمل جراحی توجه لازم را مبذول فرمایید.

 • لطفا به مدت یک هفته به صورت طاق باز استراحت نمایید و از خوابیدن روی سینه به صورتیکه به سینه فشار وارد شود اجتناب نمایید .
 • به مدت ۱۰ روز استراحت مطلق داشته باشید و به مدت ۷ روز پس از آن استراحت کامل داشته باشید و از انجام هرگونه فعالیت ورزشی و کاری و فعالیت منزل و یا خارج از منزل خودداری کنید.
 • انجام فعالیت روزمره شخصی پس از ۷ روز از عمل جراحی بلامانع است.
 • استراحت روزانه به صورت خوابیده داشته باشید و از فعالیت ورزشی وکششی بازو  و شانه به مدت ۲ هفته اجتناب شود .
 • از فعالیت شدید و یا راه رفتن طولانی و یا رانندگی تا حداقل ۲ هفته اجتناب شود.
 • داروی آنتی بیوتیک تجویز شده جهت درمان و تسریع بهبودی محمل عمل شما میباشد لطفا در مصرف به موقع دارو و سروقت اهتمام ورزید . عدم مصرف دارو و یا تاخیر در مصرف داروی توصیه شده خطر عفونت زخم محل جراحی و احتمال باز شدن محل بخیه ها را افزایش می دهد.
 • مصرف داروی ویتامین جهت تسریع بهبودی بخیه های شما توصیه می شود . میتوانید روزانه جهت تسریع بهبودی محل جراحی از آبمیوه تازه و یا مکمل های ویتامین به صورت قرص و یا شربت استفاده نمایید.
 • پس از عمل جراحی حتما از سوتین طبی استفاده نمایید که جهت بهبودی محل جراحی و کاهش درد پس از جراحی توصیه می شود.
 • مصرف غذاهای نرم به مدت یک هفته جهت پیشگیری از یبوست و نفخ شکم پس از جراحی توصیه می شود .
 • پس از یک هفته میتوانید رژیم عذایی معمولی داشته باشید.
 • در صورت بروز قرمزی و یا تورم غیر طبیعی و درد در محل جراحی به پزشک خود مراجعه نمایید .
 • روز پنجم پس از عمل جراحی میتوانید استحمام نمایید و بعد از استحمام پماد آنتی بیوتیک مربوطه را روی زخم استفاده نمایید .
 • لطفا به مدت ۳ هفته از محل جراحی خود مراقبت نمایید و پماد ترمیمی لازم جهت محل جراحی را استفاده نمایید .
 • پس از عمل جراحی در تاریخی که به شما اطلاع داده می شود جهت معاینه و پانسمان به مطب مراجعه نمایید .