چگونگی انجام لیفت صورت با نخ سیلوئت

لیپوماتیک شکم و انواع روش های لاغری
۱۳۹۶-۱۰-۲۷
رفع افتادگی پلک
عمل زیبایی پلک با جراحی یا با لیزر؟
۱۳۹۶-۱۱-۲۴

چگونگی انجام لیفت صورت با نخ سیلوئت

لیفت صورت با نخ سیلوئت

در این مقاله می خواهیم شما را با لیفت صورت با نخ سیلوئت آشنا نماییم. لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. لیفت صورت به این شکل می باشد که چربی های پوست صورت برداشته شده و عضلات زیر پوست سفت می شوند. همین طور پوست صورت و گردن کشیده می شود. همه این اقدامات به این دلیل انجام می شود که عوارض پوستی ناشی از افزایش سن همانند چروکیدگی پوست و افتادگی آن کاهش یابد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با لیفت صورت با نخ سیلوئت آشنا نماییم.

لیفت صورت با نخ سیلوئت

امروزه از روش های جدید در فرآیند لیفتینگ صورت استفاده می شود، همانند لیفت صورت با نخ سیلوئت. جنس این نخ ها از پلی لاکتیک اسید PLLA می باشد که ۸ مخروط قابل جذب با گره هایی در فواصل ۵ میلیمتری در طول آن وجود دارد. نخ سیلوئت از جمله ابزار های مهم و کاربردی در بخیه می باشد. استفاده از این نخ های قابل جذب سبب شده پوست در حداقل زمان جوان سازی شود. این روش جراحی دوره نقاهت کوتاهی دارد و بیمار در زمان کوتاهی تغییرات لازم را در چهره خود مشاهده می نماید.

روند انجام لیفت صورت با نخ سیلوئت

ابتدا جلسه مشاوره پزشک با بیمار برگزار می شود. سپس پزشک روی صورت بیمار نقاط جای گذاری نخ ها را مشخص می کند. بعد از مشخص کردن نقاط، تعداد نقاط و نخ ها تعیین می شوند. پس از انجام این مراحل، پزشک ابتدا مقداری کرم بی حس کننده روی پوست بیمار می مالد و بی حسی موضعی را تزریق می کند. پس از بی حس شدن، روند درمان شروع می شود بدین صورت که به کمک تزریق، نخ سیلوئت در چربی زیر پوست قرار داده می شود. بعد از این کار با کمی فشار روی بخش های تحت درمان پوست فشرده می شود. بخش های مخروطی روی نخ فوایدی دارند مثلا با گیر افتادن چربی پوست در آن ها، مخروط همانند قلاب عمل کرده و سبب برگشت پوست به محل اصلی خود می شود. همین طور مخروط ها  سبب تحریک تولید کلاژن می شوند. البته باید توجه داشت که این روند درمانی خونریزی بسیار کم و دوره  نقاهت کوتاهی دارد. مدت زمان لیفتینگ صورت با نخ سیلوئت حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد.

لیفت صورت با نخ سیلوئت

معایب لیفت صورت با نخ سیلوئت

عدم ماندگاری طولانی مدت، قابل لمس بودن نخ و قابلیت حرکت کردن نخ از جمله معایب لیفت صورت با نخ سیلوئت می باشد.

بخش هایی از صورت که توسط نخ سیلوئت لیفت می شود

معمولا ابروها، خط فک، گونه ‌ها، قسمت میانی صورت و گردن و افتادگی نیمه پایین صورت تحت درمان لیفت با نخ سیلوئت قرار می گیرد که در این روش نخ وارد نواحی افتاده مانند گردن یا خط خنده یا چین نازولبیال شده و مانند قلاب آن ها را بالا می کشد.

لیفت صورت با نخ سیلوئت

مراقبت های پس از لیفت صورت با نخ سیلوئت

۲۴ ساعت پس از لیفت صورت با نخ سیلوئت پزشک باید صورت را معاینه نماید و در صورت وجود درد پانسمان برداشته شوند.

استفاده از کمپرس سرد می تواند در کاهش تورم بسیار کمک کننده باشد.

۴۸ ساعت پس از لیفت فرد می تواند استحمام نماید.

هفته اول بخیه ها برداشته می شوند.

دو هفته قبل از لیفت از مصرف سیگار و دخانیات اجتناب شود و همین طور مصرف آسپرین قطع شود. زیرا در صورت مصرف آسپرین احتمال خونریزی بالا می رود.

همه قسمت های پوست از لحاظ خونریزی و کبودی بررسی شود.

قبل از لیفت استحمام شود و از استفاده از هرگونه مواد آرایشی خودداری شود.

بعد از لیفت از ورزش و فعالیت سنگین اجتناب شود، زیرا سبب طولانی شدن روند ترمیم می شود.

 فرد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بپرهیزد زیرا سبب افزایش تورم می شود.

در ادامه برای آشنایی با جراحی زیبایی پلک و جراحی افتادگی پلک با ما همراه باشید.