پلاسما تراپی چشم چیست؟

تفاوت لیپوماتیک و اولترازد
تفاوت دستگاه های لیپوماتیک و اولترازد
۱۳۹۶-۱۱-۲۸
زیبایی پوست صورت
بهترین روش های جوانسازی و زیبایی پوست صورت
۱۳۹۶-۱۲-۰۵

پلاسما تراپی چشم چیست؟

پلاسما تراپی

امروزه عمل‌های زیبایی زیادی انجام می‌شود؛ که بخش زیادی از این عمل‌ها برای زیبایی صورت انجام می‌گیرد. چشم‌ها نقش ویژه‌ای در زیبایی چهره دارند؛ و به همین دلیل عمل‌های زیادی بر روی چشم انجام می‌گیرد. پلاسما تراپی نیز یکی از عمل‌های رایج در جراحی زیبایی پلک است که امروزه انجام می‌شود. در این مقاله سعی داریم در مورد پلاسما تراپی صحبت کرده و آن را به شما معرفی کنیم.

پلاسما چیست؟

ماده چهار حالت دارد، جامد، مایع، گاز و حالت چهارم آن که به پلاسما معروف است. عمل پلاسما تراپی نیز یکی از عمل‌ها جراحی رایج برای رفع چین و چروک اطراف چشم و افتادگی پلک است؛ که از این حالت ماده در آن استفاده می‌شود. پلاسما حالتی از ماده است که بعد از گاز قرار می‌گیرد و به‌شدت داغ بوده ولی فشار کمی دارد. همچنین مواد در حالت پلاسما رسانای الکتریکی هستند، به همین خاطر وقتی با جسم دومی برخورد می‌کنند به‌سرعت سرد می‌شوند. از این ویژگی‌ها در عمل پلاسما تراپی استفاده می‌شود.

عمل پلاسما تراپی چگونه انجام می‌شود؟

یکی از عمل‌هایی که اخیراً در علم زیبایی موردتوجه قرار گرفته است جراحی پلاسما تراپی است. همین‌طور که گفته شد در این عمل از حالت پلاسمای ماده استفاده می‌شود. جراحی فوق به این دلیل مورد توجه ویژه پزشکان و بیماران قرار گرفته که نیاز به زمان زیادی نداشته و نسبت به دیگر عمل‌های رایج عوارض کمتری نیز دارد.

جراحی افتادگی پلک و رفع چین و چروک‌های اطراف چشم در این عمل نهایتا ۱۰-۲۰ دقیقه به طول می‌انجامد. در این مدت ناحیه‌ای که مورد جراحی قرار می‌گیرد باید بی‌حس شده باشد. نداشتن بی‌هوشی نیز یکی از محاسن دیگر پلاسما تراپی است. تعداد نوبت‌هایی که یک بیمار برای رفع چروک‌های دور چشم خود در عمل پلاسما تراپی نیاز دارد بسته به شدت این چروک‌ها مشخص می‌شود. اگر میزان این چروک‌ها بسیار محدود بوده و ظریف و ریز باشد به‌طور معمول در یک جلسه قابل رفع است. ولی اگر شدت این چین و چروک‌ها عمیق باشد ممکن است به جلسات بیشتری نیاز پیدا شود. تعیین تعدد جلسات مورد نیاز توسط یک پزشک متخصص صورت می‌گیرد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب پزشکی قابل اعتماد و کاردان است، تا بتوانید به خوبی این عمل را پشت سر بگذارید. پلاسما تراپی

نکته‌های پلاسما تراپی

نکته اصلی در مورد جراحی پلاسما تراپی این است که تقریباً هیچ عوارضی ندارد. گاهی اوقات فرد چند روزی دچار تورم و دلمه در اطراف چشم خود می‌شود که این طبیعی بوده و پس از گذشت یک هفته کاملاً رفع خواهد شد. همچنین این عمل محدودیتی برای استفاده نداشته و تقریباً هرکسی می‌تواند از عمل جراحی پلاسما تراپی برای رفع چین و چروک‌های چشمش استفاده کند. پس از این عمل جراحی فرد نیازی به استراحت نداشته و می‌تواند تقریباً تمامی کارهای روزانه‌اش را انجام دهد. تنها اطراف چشم کمی متورم خواهد شد که می‌توانید تا ۴۸ ساعت از کمپرس آب یخ برای کاهش شدت تورم استفاده کنید.

همچنین استفاده از کرم‌ها نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد که البته باید با نظر پزشک متخصص استفاده شود. دلمه‌هایی که در اطراف چشم ایجاد می‌شود معمولاً پس از گذشت نهایتاً یک هفته کنده شده و رفع می‌شوند. همچنین ورم ایجاد شده در پایین چشم تا یکی دو روز اول بسیار به چشم می‌آید ولی جای نگرانی نیست، زیرا پس از گذشتن یک یا دو روز فروکش کرده و کاملاً رفع می‌گردد. انجام عمل پلاسما تراپی به‌عنوان یک عمل زیبایی را باید زیر نظر یک پزشک متخصص و با مشورت او برگزینید. همچنین از این عمل می‌شود برای رفع چروک‌های دیگر نواحی صورت نیز استفاده کرد؛ که مکانیزم آن مشابه همین عمل جراحی زیبایی چشم خواهد بود. در ادامه برای آشنایی بیشتر با لیفت صورت با ما همراه باشید.

پلاسما تراپی