همه چیز درباره جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

لیفتینگ صورت با لیزر، چطور و چگونه؟
۱۳۹۶-۰۹-۲۶
بهترین روش برای جوان سازی و لیفتینگ صورت
۱۳۹۶-۱۰-۰۳

همه چیز درباره جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

 

جراحی زیبایی پلک امروزه برای داشتن چهره ای زیبا و جوان از محبوبیت بالایی برخوردار است. چشم بعنوان مهمترین عضو صورت تاثیر بسزائی به روی زیبایی چهره دارد. چشم ها به وضوح حالات و احساسات آدمی را نشان می دهند. از آنجایی که چشم ها سن و سال انسان را به روشنی نشان می دهند افراد زیادی در تلاش اند که با جوانسازی پلک ها و از بین بردن چین و چروک اطراف چشم به جوانسازی صورت کمک کنند. عمل جراحی بلفاروپلاستی همان عمل جراجی پلاستیک پلک هاست که پف پلک ها را برمی دارد. جراح پلاستیک با برداشتن پوست اضافی افتادگی و پف اطراف چشم را از بین می برد.

 

 

 

 

تاثیر جراحی زیبایی پلک بروی بینایی

گاهی با افزایش سن و یا دلایل دیگر پف پشت پلک به حدی زیاد می شود که در بینایی فرد باعث مشکل می شود. در این حالت پوست اضافه روی مژه ها می افتد و باعث محدود بودن میدان دید می شود. عمل جراحی پلک در چنین شرایطی علاوه بر زیبایی جنبه ی درمانی به خود می گیرد. جراحی افتادکی پلک حتما باید توسط متخصص مربوطه انجام شود. این عمل جراحی به سه شک بیهوشی کامل، بی حسی موضعی و نیمه بیهوش انجام می شود. در روش بی حسی موضعی ماده ی بی حس کننده فقط روی قسمت مدنظر استفاده می شود و بیمار در حین جراحی دردی را متوجه نمی شود. در روش نیمه بیهوش علاوه بر اینکه محل جراحی بی حس می شود جهت جلوگیری از استرس و اضطراب بیمار به خواب فرو می رود و در روش کاملا بیهوشی بیمار به طور کامل بی هوش می شود و هیچ درد و یا اضطرابی را متحمل نخواهد شد.

جراحی زیبایی سن و جوانسازی

پف دور چشم علاوه بر بالا بردن سن باعث خسته نشان دادن صورت می شود. عمل جراحی زیبایی پلک از ۱۸ سال به بعد امکان پذیر است اما اکثر متقاضیان این عمل زیبایی بالای ۳۵ سال سن دارند. جراحی پلک شاید عمل جراحی ساده ای باشد اما بهتر است بیمار قبل از انجام جراحی حتما جلسه ای مشاوره با پزشک جراح داشته باشد و با نتیجه ی کار اطلاعات بیشتری را کسب کند. انجام جراحی زیبایی پلک سال ها سن را جوان تر نشان خواه داد. جای زخم و یا بخیه در این عمل زیبایی به جا نمی ماند. بعد از انجام عمل جراحی دکتر توصیه های به بیمار می کند که لازم است عملی شود. داشتن درد بعد از عمل طبیعی است که با مصرف مسکن می توان درد را کاهش داد. جهت از بین بردن پف چشم بعد از جراحی بهتر است از کمپرس استفاده شود. استفاده از پماد دور چشم و قطره ی چشم تا چند روز بعد از انجام عمل ضروری است.

دوره نقاهت جراحی زیبایی پلک

انجام جراحی زیبایی پلک شاید به ظاهر آسان باشد و بیمار بعد از انجام جراحی تاثیر را احساس کند اما جهت بهبود وضعیت و نتیجه ی بهتر باید به نکات مهمی که پزشک توصیه می کند عمل کرد. بخیه ها بعد از  ۲ تا ۷ روز کشیده می شود و بیمار بعد از ۱۰ روز می تواند به فعالیت های روزمره باز گردد. از عوارض جراحی زیبایی پلک می توان به خشک شدن زیاد چشم ها اشاره کرد که موقت است. بعد از انجام عمل جراحی بیمار امکان دارد در بستن کامل چشم ها دچار مشکل شود بنابراین چشم ها خشک می شود و برای جلوگیری از آن باید از قطره چشم استفاده شود.

نحوه جراحی زیبایی پلک

محل برش در جراحی زیبایی پلک بالا در چین های طبیعی انجام می شود بنابراین قابل تشخیص نیست. در این عمل جراحی قسمتی از پوست پلک را بر می دارند و سپس بافت های زیر پوست و در صورت لزوم بافت های چربی با احتیاط و ظرافت خاصی خارج می کنند. اگر این عمل به صورت برش انجام شود خط برش درست زیر مژه ها قرار می گیرد. اما در روش بدون برش پوست نیز برش کوچکی در سطح داخلی پلک انجام می شود و از این طریق چربی های بیرون زده پلک پایین را خارج می کنند. البته نوع عمل را پزشک متخصص تعیین می کند. هر چند که تمایل به جراحی پلک پایین بدون برش پوست بیشتر است.  علاوه بر این در روش های جدید به جای برداشتن چربی، از چربی این نقاط  در جاهایی که کمبود چربی وجود دارد مثل گودی زیر چشم ها استفاده می شود. در ادامه برای آشنایی با لیفت صورت همراه ما باشید.