مزایا و معایب انواع پیکر تراشی

زیبایی پوست صورت
بهترین روش های جوانسازی و زیبایی پوست صورت
۱۳۹۶-۱۲-۰۵
لیفت صورت
مراقبت های بعد از عمل لیفتینگ صورت
۱۳۹۶-۱۲-۱۲

مزایا و معایب انواع پیکر تراشی

پیکرتراشی

برای رسیدن به‌تناسب اندام مناسب و ایده آل یکی از روش‌ها پیکرتراشی یا لیپوماتیک شکم است که دارای مزایا و معایب مختلفی است.

تناسب‌اندام با روش پیکر تراشی

امروزه روش‌های مختلفی برای تناسب‌اندام در میان افراد مختلف جامعه رایج شده است. جراحی‌های مختلفی نیز به این منظور در میان متخصصین و جراحان باتجربه انجام می‌گیرد. پیکرتراشی یکی ازاین‌دست روش‌ها محسوب می‌شود که از مزایا و معایب مختلفی نیز برخوردار است. با استفاده از این جراحی افراد می‌توانند چربی‌های اضافی بدن خود را که در بخش‌های مختلف به‌صورت توده تجمع یافته‌اند از بدن خود با تبحر متخصص باتجربه خارج نمایند. این روش با استفاده از امواج و ارتعاشاتی که می‌تواند چربی‌های اضافه را از بدن جدا کند، انجام می‌گیرد.

بدین منظور تمامی تلاش متخصصین در روش پیکرتراشی عدم تخریب چربی‌ها نیست بلکه خارج کردن آن‌ها از نواحی مختلف از طریق ساکشن می‌باشد. درواقع هدف از پیکرتراشی فرم دهی به بخش‌های مختلف ازجمله پایین‌تنه افرادی است که دارای چربی‌های اضافه در این محدوده می‌باشند. در این نوع جراحی هیچ‌گونه استفاده‌ای از تیغ‌های جراحی نمی‌شود. افراد در این نوع جراحی با هیچ‌گونه درد و خونریزی مواجه نخواهند شد. البته این امر مناسب برخی از افراد است که در ادامه توضیحات کامل‌تری در این رابطه به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

پیکرتراشی

پیکر تراشی مناسب چه کسانی است؟

بسیاری از افراد با استفاده از رژیم‌های غذایی مناسب و ورزش‌های متداول و پی‌درپی نمی‌توانند چربی‌های مختلف نواحی بدن خود را از بین ببرند. درواقع تنها راه برای کاهش چربی‌های اضافی در بدن این‌گونه افراد جراحی است؛ اما این سؤال پیش می‌آید که پیکرتراشی برای کاهش چربی برای چه کسانی مفید و مناسب‌تر می‌باشد.

این روش دارای شرایط سنی است و افرادی که کمتر از ۶۰ سال سن دارند، گزینه مناسبی برای این امر تلقی می‌شوند. برخورداری از سلامت کامل بدنی نیز یکی از شرایط مهم برای این روش محسوب می‌شود. افرادی که در معرض این نوع جراحی قرار می‌گیرند باید از توان بدنی بالایی برخوردار باشند. با توجه به موارد گفته‌شده یک سری از آزمایش‌های لازم توسط متخصص مجرب برای افراد تجویز می‌شود که پس از بررسی و نتیجه این آزمایش‌ها مشخص می‌شود این افراد برای استفاده از این جراحی مناسب هستند یا خیر.

پیکرتراشی

مزیت‌های پیکرتراشی کدام است؟

کاهش چربی‌های بدن از طریق پیکرتراشی دارای مزیت‌های بسیاری است که یکی از آن‌ها کم تهاجمی بودن این روش می‌باشد. البته مزایای دیگری نیز برای این روش درمانی در لیست دیگر ویژگی‌های آن جای می‌گیرد که در ادامه به بیان تک‌تک آن‌ها خواهیم پرداخت:

  • به دلیل کم تهاجمی بودن این روش دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه می‌باشد.
  • عدم وجود عوارض جانبی پس‌ازاین روش درمانی
  • عدم ایجاد تغییرات در فشارخون افرادی که تحت این درمان قرار می‌گیرند
  • استفاده از بی‌حسی موضعی برای انجام این روش
  • عدم ایجاد درد و خونریزی در محل موردنظر
  • عدم ایجاد هرگونه کبودی و تورم در محل موردنظر
  • رسیدن به‌تناسب اندام سریع در کوتاه‌ترین زمان ممکن
  • کاهش سایز در قسمت‌های مختلف بدن

معایب پیکرتراشی کدام است؟

همان‌طور که در بخش‌های قبلی در رابطه با روش پیکر تراشی  و مزایای آن اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نمودیم، در این بخش به عوارض جانبی این روش درمانی برای کاهش چربی‌های بدن خواهیم پرداخت. شاید تنها موردی که بتوان به‌عنوان معایب این روش درمانی به آن اشاره نمود، عوارض احتمالی آن باشد که پس از انجام آن رؤیت خواهد شد. درواقع بسیاری از جراحی‌ها دارای عوارض احتمالی هستند که توسط متخصص‌ها به بیماران گوشزد می‌شوند.

اما این نکته را بدانید که اگر این روش زیر نظر متخصص باتجربه در مرکزی که دارای تأییدیه بهداشت است، انجام شود، امکان وجود عوارض احتمالی پس‌ازآن بسیار کاهش خواهد یافت. ولی به دلیل وجود مراکز مختلف با توجه به درخواست‌های بسیار افراد برای کاهش وزن، مراکزی وجود دارند که از پزشکان باتجربه و با تخصص کافی برخوردار نیستند و با انجام این روش می‌توانند عوارض جبران‌ناپذیری را در افراد ایجاد کنند. اگر افراد بدون تحقیق به این مراکز مراجعه نمایند این احتمال وجود خواهد داشت که در نواحی که کاهش چربی در آن انجام‌شده است کبودی و سوختگی ایجاد شود و در برخی موارد نیز مشکلات قلبی و تنفسی ایجاد گردد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با لیفت صورت با ما همراه باشید.