مراقبت های بعد از عمل لیفتینگ صورت

پیکرتراشی
مزایا و معایب انواع پیکر تراشی
۱۳۹۶-۱۲-۰۸
افتادگی پلک
چند حرکت ساده برای رفع افتادگی پلک
۱۳۹۶-۱۲-۱۵

مراقبت های بعد از عمل لیفتینگ صورت

لیفت صورت

 

لیفت صورت در کنار انواع جراحی زیبایی پلک و جراحی افتادگی پلک به‌عنوان روشی مؤثر برای جوانسازی صورت محسوب می‌شود.

مراقبت‌های عمومی پس از لیفت صورت

از روش‌های متداول برای جوانسازی، لیفت صورت می‌باشد. این روش که در بخش‌های مختلف صورت انجام می‌گیرد از مزایای بسیاری برخوردار است. نکته مهم در رابطه با این روش ترمیمی مراقبت‌های بعدازآن است که می‌بایست افراد به این موارد توجه بسیاری داشته باشند. مراقبت‌های عمومی بعد از لیفت اجزای صورت به شرح زیر می‌باشد:

  • برای اینکه میزان تورم در صورت کاهش یابد توصیه متخصصین پس از لیفت استراحت مطلق چندروزه می‌باشد. در این شرایط تأکید می‌شود که سر بالاتر از حالت معمولی در زمان خواب و استراحت قرار گیرد.
  • در هفته‌های اولیه پس از لیفت توصیه می‌شود از خوردن غذاهای نمکی و سخت خودداری شود و تا حد امکان از مایعات و غذاهای نرم استفاده شود.
  • از میوه‌هایی نظیر آناناس به‌منظور کاهش تورم و درد استفاده شود.
  • تا حد امکان از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل در هفته‌های اولیه خودداری شود.
  • استفاده مکرر از داروهای تجویزشده طبق نظر پزشک و متخصص
  • خودداری از خوردن داروهای مسکن و آسپرین
  • عدم جویدن طولانی غذا در روزهای اولیه پس از لیفت

لیفت صورت

احتیاط در فعالیت‌های بعد از لیفت صورت

در مبحث قبلی در رابطه با مراقبت‌های اولیه و عمومی پس از انجام لیفت صورت اطلاعاتی را در اختیارتان قراردادیم. رعایت موارد ارائه‌شده برای نتیجه‌بخش بودن این روش درمانی بسیار مهم و ضروری است؛ اما مراقبت‌های لازم پس‌ از این روش به این چند مورد محدود نمی‌شود و افراد می‌بایست در فعالیت‌های روزمره خود نیز احتیاط نمایند. در ساعات اولیه پس از لیفت صورت تا حد امکان از راه رفتن‌های تند و پی‌درپی خودداری نمایید و تا می‌توانید با آرامش کامل به این امر بپردازید.

برای جلوگیری از ایجاد لخته خون توصیه می‌شود که در چند روز اولیه به راه رفتن آرام پرداخته شود. تا حد امکان از رانندگی در روزهای اولیه که نیازمند تحرک است خودداری شود. به مدت دو الی سه هفته از مراجعه به محل کار خودداری شود تا بهبودی کامل حاصل گردد. به مدت سه هفته توصیه اکید می‌شود که از بلند نمودن وسایل سنگین و یا ورزش‌های سخت خودداری شود. با رعایت این موارد در چند هفته اول پس از جراحی لیفت می‌توانید نتایج عالی را پس از بهبودی کامل در چهره خود مشاهده نمایید.

لیفت صورت

مراقبت از زخم‌های حاصله از لیفت صورت

با توجه به اینکه جراحی لیفت صورت روشی تهاجمی می‌باشد و با ایجاد زخم‌های مختلفی در بخش‌های خاصی از صورت همراه است، توصیه می‌شود در روزهای اولیه تا حد امکان از این زخم‌ها مراقبت شود تا بهبودی در این بخش‌ها حاصل شود. تمیز و ضدعفونی کردن زخم‌ها در روزهای اولیه لازم و ضروری است. دو تا سه روز اولیه از کمپرس آب یخ برای کاهش درد و تورم در محل ایجاد زخم استفاده شود. پس از دو روزبه حمام رفته و به‌آرامی مکان‌هایی که با بخیه پوشانده شده‌اند را شستشو دهید.

البته باید در رابطه با این امر احتیاط لازم انجام شود تا خونریزی و عفونتی در محل ایجاد نشود. در ماه اول به افرادی که در معرض این درمان قرارگرفته‌اند، توصیه می‌شود که از رفتن به استخر و سونا خودداری کنند. در معرض آفتاب قرار گرفتن در سال اول پس از لیفت صورت توصیه نمی‌شود. در رابطه با استفاده از لوازم‌آرایش نیز باید یک هفته پس از جراحی لیفت صورت از این وسایل برای پنهان نمودن کبودی‌های احتمالی استفاده شود؛ اما توصیه می‌شود در استفاده نمودن از این وسایل و به‌خصوص پاک نمودن آن‌ها از صورت کاملاً احتیاط شود.