عمل زیبایی پلک با جراحی یا با لیزر؟

لیفت صورت با نخ سیلوئت
چگونگی انجام لیفت صورت با نخ سیلوئت
۱۳۹۶-۱۱-۲۱
تفاوت لیپوماتیک و اولترازد
تفاوت دستگاه های لیپوماتیک و اولترازد
۱۳۹۶-۱۱-۲۸

عمل زیبایی پلک با جراحی یا با لیزر؟

رفع افتادگی پلک

چشم‌ها مهمترین و اساسی‌ترین عضو در چهره است و از نظر زیبایی بسیار اهمیت دارد. رفع افتادگی پلک در مواردی به زیبا شدن چشم کمک می‌کند و به افراد مسن و یا کسانی که مادرزادی به این مشکل دچار هستند پیشنهاد می‌شود. چشم‌ها نشان دهنده حالات روحی و جسمی فرد هستند بنابراین باید همیشه از آنها مراقبت به عمل آید. با بالا رفتن سن افراد، چشم‌ها خیلی زود این روند را نشان می‌دهند به همین دلیل اشخاص مختلفی از سن ۳۵ سال به بالا به جراحی زیبایی پلک یا عمل لیفت صورت برای جوانسازی پوست و کندی روند پیری صورت می‌پردازند.

رفع افتادگی پلک با عمل جراحی

بعضی از افراد برای رفع افتادگی پلک به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند. افتادگی پلک در همه سنین دیده می‌شود و این عمل باید با دقت و احتیاط زیاد انجام شود چون بروز هر اشتباه می‌تواند عوارضی را برای فرد به همراه داشته باشد. عمل رفع افتادگی پلک بلفاروپلاستی نام دارد و برای درمان تورم دور چشم، تغییر رنگ دور چشم و برطرف کردن افتادگی پلک مورد استفاده قرار می‌گیرد. جراحی افتادگی پلک در یک جلسه انجام می‌شود و عمل به صورت موضعی انجام شده و بیهوشی صورت نمیگیرد. عوارض چندانی برای این روش مشاهده نشده است. در بعضی موارد در صورت انجام نشدن صحیح عمل، هنگام خواب پلک‌ها کاملاً بسته نمی‌شوند و بین آنها باز است. این مشکل به خشکی چشم می‌انجامد که البته با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک قابل رفع است. آبریزش چشم بعد از عمل طبیعی است اما در صورت سرازیر شدن اشک فراوان باید سریعاً به پزشک مراجعه نمود.

رفع افتادگی پلک

جراحی افتادگی پلک با لیزر

برای رفع افتادگی پلک با لیزر ابتدا باید به پزشک متخصص مجرب مراجعه نموده و در این مورد مشورت نمایید. باید اطمینان حاصل کنید که بکارگیری لیزر برای پلک شما مناسب است یا نه. کاربرد لیزر در رفع افتادگی پلک برای مواردی از قبیل رفع سیاهی پوست دور چشم، رفع تورم دور چشم، اصلاح حالت چشم و تا حدودی رفع چین و چروک دور چشم است.

جراحی یا لیزر درمانی برای رفع افتادگی پلک باعث افتادگی ابرو می‌شود، بنابراین کسانی که هم پلک چشم و هم ابروی آنها افتادگی دارد بهتر است عمل رفع افتادگی پلک و ابرو همراه با هم انجام شود. در درمان افتادگی پلک با لیزر نیز بیمار دردی را احساس نمی‌کند و تنها از یک بی حس کننده در محل استفاده می‌شود. در این روش مقدار پوست اضافی پلک توسط پزشک مشخص می‌شود و سپس طی عمل یک برش توسط اشعه لیزر ایجاد می‌شود و این پوست اضافی برداشته خواهد شد، پس از آن دو سر پوست از ناحیه جدا شده بهم متصل می‌شود. جراحی پلک پایین باید با دقت بیشتری انجام شود و اصول خاص خود را برای جلوگیری از ایجاد گودی زیر چشم دارد. رفع افتادگی پلک

مزایای درمان با لیزر و دوران بهبود

در جراحی با لیزر ابزاری مانند چاقوی جراحی به کار نمی‌رود و رگ‌ها و پوست با اشعه لیزر بسته می‌شود و خونریزی و کبودی بعد از جراحی به میزان زیاد مشاهده نمی‌شود. با استفاده از لیزر، چربی‌های موجود به میزان لازم برداشته می‌شود و همچنین می‌توان چین و چروک‌های اطراف پوست را تا حدودی درمان نمود.

دوران بهبودی با کمپرس یخ و رعایت نکات توصیه شده از سوی پزشک به سرعت سپری می‌شود. پس از انجام عمل به مدت یک ماه از چشمانتان در برابر نور زیاد خصوصاً نور آفتاب با استفاده از عینک و کرم ضد آفتاب محافظت نمایید. بدون اجازه پزشک نیز از لوازم آرایشی استفاده نکنید.