جراحی افتادگی پلک و راه های درمان

توصیه های قبل و بعد از جراحی پلک
۱۳۹۶-۱۰-۱۸
دانستنی هایی در مورد لیفت صورت
۱۳۹۶-۱۰-۲۴

جراحی افتادگی پلک و راه های درمان

جراحی افتادگی پلک بعنوان یک راه درمان موثر برای جوانسازی کاربرد دارد. جراحی افتادگی پلک ،می تواند چروک های بالا و کیسه های پف کرده زیر چشمان شما را که باعث افزایش سن و خستگی می شود برطرف کند. نام بالینی جراحی پلک، روش بلئوفراپلاستی است که یک جراحی افتادگی پلک سرپایی است که چربی اضافی از پلک خارج می شود. با افزایش سن، پلک ها می توانند کشش داشته باشند و عضلات حمایت از آنها می توانند ضعیف شوند. به عنوان یک نتیجه، پلک ها ممکن است سقوط کنند. حذف بافتی بیش از حد باعث می شود که چشم به حالت عادی بازگردد و در بسیاری از موارد بازنویسی بینایی پیش از موعد باشد. اغلب بلفاروپلاستی باعث می شود که چشم شما بیشتر هشیار و حتی جوانتر شود.

تاثیر جراحی افتادگی پلک بر جوانسازی

بسیاری از کسانی که می خواهند پیری و خستگی چهره را اصلاح کنند مایل به عمل جراحی افتادگی پلک هستند. این عمل جراحی به کاهش افتادگی پلک، بلند کردن پلک های فوقانی کمک می کند. تفاوت چشمگیر بین چشم هایی که به نظر می رسد تمیز و مرطوب است و چشم هایی که به نظر می رسد خسته و هستند، وجود دارد. چشم ها می توانند تاثیر بسزائی روی زیبایی و جوانی ظاهر بگذارند. عمل جراحی بلفاروپلاستی با شکاف بالا یا پایین انجام شده می تواند یک گزینه موثر برای کسانی باشد که علاقه مند به جوان سازی ظاهر خود هستند. به گفته انجمن آمریکایی جراحی پلاستیک زیبایی (ASAPS)، بلفاروپلاستی یکی از محبوب ترین روش های جراحی در میان بیماران بالای ۵۰ سال است.

اهمیت جراحی زیبایی پلک

بلفاروپلاستی یک روش بسیار ظریف است که نیاز به تکنیک، دقت و مراقبت بعد از جراح افتادگی پلک دارد. تسلط فنی جراح، تجزیه و تحلیل دقیق، برنامه ریزی هوشمندانه برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن برای بیمار لازم است. معمولا کاندیداها برای عمل جراحی پلک، مردان و زنان هستند که از لحاظ جسمی سالم و ۳۵ ساله هستند. اما اگر پلک های کیسه ای در خانواده شما اجرا شود، ممکن است تصمیم به عمل جراحی پلک در سن جوان داشته باشید. چندین وضعیت پزشکی وجود دارد که خطر ابتلا به این روش را افزایش می دهد، مانند شرایط تیروئید (مانند کم کاری تیروئید و بیماری گریوز)، چشم های خشک یا فقدان اشک های کافی، شبکیه جدا شده، گلوکوم، فشار خون بالا و سایر اختلالات گردش خون، بیماری قلبی عروقی و دیابت نمونه هایی هستند که در صورت ابتلا نمی توان عمل جراحی زیبایی پلک را انجام داد.

ویژگی چگونگی عمل افتادگی پلک

جراحی افتادگی پلک حدود ۱-۲ ساعت طول می کشد و عمل می تواند به صورت بی حسی موضعی انجام شود. جای زخم در این عمل جراحی باقی نمی ماند. اگر فرد سالم و غیر سیگاری هستید که به دنبال جوان سازی کامل از پلک های فوقانی و پایین و مناطق اطراف آن هستید، باید بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید. این روش همچنین می تواند برای درمان بیماران که ممکن است بیش از حد پوست مات شدن پلک بالای پلک، بیماران آسیایی که می خواهند یک چرک بالشتک بالا و یا “دو برابر”، و بیماران با توخالی و یا “محافل تاریک” در اطراف دم پایین آنها استفاده می شود.بلفاروپلاستی اصطلاحات جامع برای توصیف روش های جراحی جوان سازی پلک است. این شامل:

بلوفاروپلاستی بالایی (پلان بالایی)

پوست اضافی پلک را حذف می کند. این برش به دنبال چروک طبیعی پلک است و پس از شفا یافتن، زخم عملا غیر قابل مشاهده است. اغلب با برداشتن چربی اضافه و یا انتقال چربی انجام می شود تا حجم پرایمر را کاهش داده و جوانی کامل را دوباره پر کند.

بلوفاروپلاستی پایین (پلک پایین، خارج)

پوست اضافی و پلک های چربی را از بین می برد. اغلب با برداشتن چربی برای اصلاح کیسه های تحت چشمی یا پرکننده های تزریقی پوست جهت اصلاح چین و چروک استفاده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی افتادگی پلک

عینک های آفتابی باید بلافاصله بعد از جراحی بپوشند، زیرا ممکن است چشم ها به نور حساس باشند. بیماران باید در طول هفته اول پس از جراحی، دوستان، اعضای خانواده یا سایر مراقبین را در اختیار داشته باشند. در طول این دوره، می خواهید فعالیت های خود را محدود کنید. حداقل دو هفته از فعالیت شدید خودداری کنید. جراح مربوطه به شما دستورالعمل های پس از مراقبت را توصیه می کند که حاوی مقادیر مناسب قطره چشم، ارتفاع سر و کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد لیفت صورت بیشتر بدانید.