بهترین روش های جوانسازی و زیبایی پوست صورت

پلاسما تراپی
پلاسما تراپی چشم چیست؟
۱۳۹۶-۱۲-۰۲
پیکرتراشی
مزایا و معایب انواع پیکر تراشی
۱۳۹۶-۱۲-۰۸

بهترین روش های جوانسازی و زیبایی پوست صورت

زیبایی پوست صورت

امروزه با افزایش فشارهای زندگی، شکستگی‌ها و چروکیدگی‌های پیش از موعد خیلی زود دامن‌گیر افراد میان‌سال می‌شود. عمل‌های زیبایی یکی از راه‌کارهای موجود برای زیبایی چهره افراد است. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به زیبایی پوست صورت خود اهمیت می‌دهید و دوست دارید همواره پوستی شاداب و جوان داشته باشید ادامه مطلب را بخوانید؛ زیرا قصد داریم دو مورد از بهترین روش‌های جوان‌سازی و زیبایی پوست صورت را توضیح دهیم.

زیبایی پوست صورت

بهترین روش‌های جوان‌سازی و زیبایی پوست صورت

الف- جراحی زیبایی پلک

چشم‌ها مهم‌ترین نقش را در زیبایی چهره افراد دارند؛ زیرا به‌خوبی منعکس‌کننده سن و شخصیت فرد موردنظر هستند. چشم‌ها و پلک‌ها خیلی زودتر از دیگر اجزای صورت چین و چروک‌های سنین پیری را تجربه می‌کنند و گاه حتی باعث می‌شوند سن افراد بیش از آن چیزی که هست به نظر بیاید. اگر به فکر انجام عمل‌های زیبایی پوست صورت هستید جراحی زیبایی پلک می‌تواند یکی از پر اهمیت‌ترین و بهترین گزینه‌ها برای شما باشد.

در جراحی زیبایی پلک درواقع بر روی پف پلک‌ها و افتادگی‌ آن کار می‌شود. همچنین سعی می‌شود چین و چروک‌های نزدیک چشم نیز گرفته شود. یکی دیگر از عمل‌هایی که زیر مجموعه عمل‌های زیبایی پلک می‌شود عمل جراحی افتادگی پلک است. در حالت کلی به این دو عمل بلفاروپلاستی گفته می‌شود. جراحی افتادگی پلک علاوه بر اینکه به عنوان یک عمل برای زیبایی پوست صورت مورد استفاده است می‌تواند به دلایل پزشکی نیز انجام گیرد. در مواردی که افتادگی پلک باعث گرفته شدن دید بیمار شود از جراحی افتادگی پلک کمک گرفته می‌شود که البته موجب زیبایی پوست صورت بیمار نیز خواهد شد.

نکات دیگر در مورد جراحی بلفاروپلاستی

  1. جراحی بلفاروپلاستی یا همان زیبایی پلک معمولاً با استفاده از بی حسی موضعی یا حالت نیمه بی‌هوشی انجام می‌شود.
  2. در عمل جراحی بلفاروپلاستی برای اینکه رد جراحی مشخص نباشد برش بر روی چین‌های طبیعی پلک انجام می‌گیرد.
  3. پس از عمل ممکن است چشم بیمار دچار خشکی یا قرمزی شود؛ که جای نگرانی نیست؛ و پس از مدتی این اثرات از بین خواهد رفت. همچنین برای رفع خشکی می‌توانید از پزشک خود درخواست دارو کنید.
  4. بهتر است پس از عمل از کمپرس آب یخ برای بهبود ورم و درد چشم استفاده کنید. همچنین داروهای آنتی‌بیوتیک را از پزشک متخصص خود دریافت کنید و به‌طور مرتب استفاده کنید.
  5. اگر پس از گذشتن یک یا دو روز احساس کردید دیدتان دچار مشکل است باید به پزشک خود مراجعه کنید.
  6. بعد از گذشتن یک یا دو هفته می‌توانید نتایج عمل را به وضوح ببینید.

 

  • زیبایی پوست صورت

 

ب- عمل کشیدگی پوست صورت

دومین عمل پرکاربرد در بین جراحی‌های معمول زیبایی پوست صورت، عمل لیفت صورت یا همان کشیدن پوست صورت است. مجموعه عمل‌های لیفت صورت شامل لیفت پیشانی و لیفت ابروها نیز می‌شود؛ زیرا این دو مکان نیز جزء مکان‌هایی است خیلی زود دچار چین و چروک می‌شود. به‌طور معمول این چین و چروک‌ها پس از سن چهل‌سالگی اتفاق می‌افتد. البته عوامل دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند باعث بروز زودرس چین و چروک در این نواحی شود. عواملی مثل لاغری، اضطراب بیش از حد و ژنتیک. البته همیشه این نیست که جراحی لیفت صورت برای بیمار تجویز شود. مواردی که این عمل برایشان مناسب است عبارت‌اند از:

  1. شل شدن بیش از حد پوست بیمار در نواحی زیر گلو و یا پیشانی
  2. وجود چین و چروک‌های بیش از حد در اطراف لب و بینی
  3. وجود چین و چروک و افتادگی پوست در نواحی گونه‌ها

عمل لیفت صورت در حالت بیهوشی انجام می‌شود و پس از عمل، بیمار باید چند روزی را به استراحت کامل بپردازد. استفاده کردن از کمپرس آب یخ و آنتی‌بیوتیک‌ها در این عمل نیز می‌تواند در بهبود بیمار کارگشا باشد. مراقبت‌های پس از عمل نیز اهمیت زیادی دارد و باعث پایداری بیشتر زیبایی پوست صورت شما می‌شود.

زیبایی پوست صورت