بهترین راه برای لاغری شکم بعد از زایمان

افتادگی پلک
چند حرکت ساده برای رفع افتادگی پلک
۱۳۹۶-۱۲-۱۵
کرم لیفتینگ صورت
از تاثیر کرم های لیفتینگ صورت چقدر می دانید
۱۳۹۶-۱۲-۲۲

بهترین راه برای لاغری شکم بعد از زایمان

لاغری شکم پس از زایمان

 لاغری شکم پس از زایمان یکی از دغدغه‌های مهم در بین خانم‌های باردار است. پس از اتمام دوران بارداری و انجام زایمان (چه به‌صورت طبیعی و چه به‌صورت عمل زایمان) خانم‌ها با مشکل بزرگی شکم روبرو خواهند شد؛ که این امر باعث ایجاد نگرانی‌هایی در آن‌ها می‌شود؛ و پس از آن آب کردن چربی‌های شکم و پهلو یکی از بزرگ‌ترین مشکلات برای این خانم‌ها است. در ادامه بهترین راه‌کارهای موجود برای لاغری شکم پس از زایمان را شرح داده‌ایم.

چاق شدن بارداری و مصائب لاغری شکم پس از زایمان

در اغلب موارد، بارداری باعث می‌شود اندازه شکم خانم‌ها به‌طور متوسط به حدود ۱۲۷ سانتی‌متر برسد. این در حالی است که مقدار متوسط اندازه دور شکم بانوان حدوداً بین ۵۰ تا ۶۵ سانتی‌متر است؛ و این یعنی یک خانم باردار پس از انجام زایمان نزدیک ۶۰ تا ۷۰ سانتی‌متر باید از اندازه دور شکم خودش کم کند تا به فرم ایده آل خودش بازگردد. البته از این نکته نباید غافل شد که خود عمل به دنیا آمدن نوزاد باعث می‌شود حدود ۴۰ سانتی‌متر اندازه دور شکم خانم باردار کاهش یابد؛ و درواقع همه این صحبت‌ها در رابطه با آن ۲۰ الی ۳۰ سانتی‌متر باقی مانده است؛ که به‌صورت چربی انباشته در ناحیه پهلو و شکم تجمع می‌کند.

لاغری شکم پس از زایمان

راه‌کارهای موجود برای کاهش اندازه شکم پس از زایمان

علت‌های اصلی افزایش سایز شکم و انباشته شدن چربی در این ناحیه در زمان بارداری دو مورد است. مورد اول این است که پوست اطراف شکم باید کشیده شود تا جا برای نوزادی که در رحم فرد است باز شود. درواقع چربی‌ها به این عمل کمک می‌کنند. علت دوم نیز به خاطر مراقبت بیشتر از نوزاد داخل رحم مادر است. چربی‌ها نقش بزرگی در حفاظت از جنین ایفا می‌کنند. راه‌هایی که برای لاغری شکم پس از زایمان توصیه می‌شود به دو مورد توصیه‌های غیرپزشکی و توصیه‌های پزشکی تقسیم می‌شود. از موارد پزشکی معمولاً در موارد خاص استفاده می‌شود.

لاغری شکم پس از زایمان

توصیه‌های غیرپزشکی

به نوزاد خود شیر دهید:

اگر در بین نزدیکان خود خانم بارداری را دیده باشید حتماً متوجه شده‌اید که به آن‌ها توصیه می‌شود برای کوچک شدن سایز شکمشان به کودک خود حتماً شیر دهند. این عمل به خودی خود باعث لاغری شکم پس از زایمان نمی‌شود ولی تأثیرگذار است. مهم‌ترین دلیلی که برای این اتفاق می‌توان ذکر کرد این است که هر بار شیر دادن به نوزاد باعث سوزاندن ۳۵۰ کیلوکالری در مادر می‌شود. همچنین شیر دادن باعث می‌شود رحم مادر زودتر به‌اندازه طبیعی خودش بازگردد. در نتیجه شکم شخص کوچک‌تر به نظر می‌رسد.

ورزش، تغذیه صحیح و انگیزه بالا کلید لاغری شکم پس از زایمان:

اگر به‌تازگی زایمان کرده‌اید در درجه اول باید مراقب غذاهایی که میل می‌کنید باشید؛ و از غذاهای فراوری‌شده و پرچرب دوری کنید. مثل انواع دیگر چاقی برای لاغری شکم پس از زایمان ورزش کردن بهترین راه ممکن است. ورزش کردن باعث می‌شود دچار افسردگی‌های پس از زایمان هم نشوید؛ و شیر سالم‌تری داشته باشید. پس انگیزه‌تان را از دست ندهید. بدنتان را تقویت کنید و در روز حداقل یک ساعت ورزش کنید.

توصیه‌های پزشکی

اگر پس از گذشتن چند وقت فکر کردید که همچنان شکمتان بیش از حد بزرگ است به پزشک متخصص مراجعه کنید. انجام عمل لیپوماتیک شکم می‌تواند یکی از بهترین راه‌کارهای موجود پزشکی برای لاغری شکم پس از زایمان باشد. کاهش اندازه شکم با لیپوماتیک یکی از سریع‌ترین راه‌های ممکن برای خلاصی از دست چربی‌هاست. پیکر تراشی با عمل لیپوماتیک بسیار کم خطرتر از انواع دیگر سوزاندن چربی است و به این صورت است که دستگاه به بدن شما متصل می‌شود و با ایجاد ارتعاشات سه بعدی در بدنتان باعث می‌شود سلول‌های چربی شکسته شده و تخلیه شوند. اگر قصد داشتید خیلی سریع از شر چربی‌ها خلاص شوید پزشکان متخصص ما با بهترین دستگاه‌های لیپوماتیک و بهترین قیمت‌ها در خدمت شما خواهند بود. برای آشنایی بیشتر با لیفت صورت با ما همراه باشید.لاغری شکم پس از زایمان